החברה top_lines.gif (128 bytes) פעילויות החברה top_lines.gif (128 bytes) פרויקטים top_lines.gif (128 bytes) מכרזים והתקשרויות top_lines.gif (128 bytes) צור קשר top_lines.gif (128 bytes) English top_lines.gif (128 bytes) עובדים
 
הצג מפת עומסים
דף הבית  /  פעילויות החברה  /  בקרת תנועה  /  פעילויות מרכז הבקרה

פעילויות החברה

 
 

מבזקי תנועה

arrow_white.gif (163 bytes)

הודעות איילון

מצלמות איילון

כביש מס' 1
חולון
קיבוץ גלויות
לה גוורדייה
יצחק שדה
השלום
ארלוזרוב
ההלכה
רוקח
קק"ל
גלילות
הרצליה 1

פרויקט נבחר

הפרדה מפלסית כביש-מסילת רכבת
בבאר יעקב (הפרדה מס' 133)
 
 
 
 
 
 

פעילויות מרכז הבקרה

 

מערכת בקרת תנועה

חדר הבקרה עובד 24/7 ומטפל במעל ל 4000  אירועים בשנה.

השימוש כיום בדרך איילון מתקרב לניצולת המקסימלית, ירידה בקיבולת של הכביש עלולה להביא לירידה חדה במהירות עד לעצירת התנועה. תאונה או הפרעה בנתיב אחד יכולה להפחית מידית את הקיבולת של הכביש כולו ביותר מ- 50% ולכן תפקידו העיקרי של מרכז הבקרה הינו איתור, טיפול ופינוי מהיר של הפרעות בדרך (תאונות, רכבים תקועים וכד'). תגובה ופינוי מהירים של גורמי ההפרעה מפחיתים את שיבושי התנועה ואת הסיכוי לתאונה. בנוסף, זיהוי מהיר של תאונות מקצר את זמני ההגעה של שירותי החירום ומסייע בהצלת חיים.

 

בקרת נתיבים

למען בטיחות הנהגים מוצבים לאורך איילון תמרורים אלקטרונים מעל נתיבי הנסיעה מודיעים על סגירת נתיבים עקב עבודות או אירועים בדרך, הצבת התמרורים מעלה את רמת הבטיחות בכביש ומאפשרת החלפת נתיב נוחה ובטוחה. בשעות העומס, התמרורים האלקטרוניים מספקים לנהג התרעה מוקדמת על פקקים ומפגעים הנמצאים לפניו, מאפשרים הפחתת מהירות הדרגתית ומקטינים את הסיכוי לתאונה. המערכת מחשבת את מהירות הנסיעה האופטימלית שתביא לניצול מירבי של הדרך ("החלקת תנועה") ומציגה אותה על גבי התמרורים האלקטרוניים. ההכוונה תורמת לניצול מיטבי של הדרך ומונעת שינויים חדים במהירות הנסיעה שעלולים לגרום לתאונות.

  

תיאומים ושיתופי פעולה

חדר הבקרה עובד בשיתוף פעולה מול גורמים רבים כגון משטרת ישראל, מגן דוד אדום, נתיבי ישראל ,עריית ת"א, נתיב המהיר, כביש 431, חב' חשמל ,רכבת ישראל ומוקדים עירוניים נוספים לצורך החלפת מידע ותיאום פעולות הבקרה.

 

תיאום רמזורים

שיתוף פעולה עם מרכז בקרת הרמזורים של עיריית תל אביב מסייע בהפחתת תורים מצטברים ביציאות מהדרך, שעלולים לגרום לחסימת נתיבים בדרך.

  

הפצת מידע

מרכז הבקרה מפיץ מידע אמין ומעודכן על מצב התנועה באמצעות שילוט אלקטרוני, רדיו ובאתר האינטרנט. בנוסף, המרכז משתף פעולה לצורך הפצת המידע עם ערוצי הטלוויזיה השונים, Waze וחברות תקשורת . המידע מאפשר לנהג לבחור מסלול מיטבי שיקצר את זמן הנסיעה ככל האפשר.
 

 
 
 
 
 
bottom_logo
 
 
cyberserve-FooterIcon.png CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לחברת נתיבי איילון בע"מ © 2014